Hirdetés
. Hirdetés

Teszt: Acer Veriton Z280G

|

Talán az Apple iMac tehet róla, hogy divatba jöttek a monitorral egybeépített PC-k. A nettopok vagy a netbookok teljesítményét idéző gépek általában megfelelnek otthoni vagy irodai felhasználók igényeinek - azt már nehezebb megmondani, hogy mi teszi a Veriton Z280G-t üzleti géppé.

Hirdetés

Úgy alakult, hogy az "egybepécé" sokkal kevésbé izmos, mint a kortárs "egybemac" ? igaz, sokkal olcsóbb ?, de a célcsoport is különböző. A monitorral egybeépített PC-t azoknak szánják, akik nem akarnak videót vágni, a legkomolyabb játék, amivel játszani szeretnének, az az Aknakereső, és a pi sem érdekli őket végtelen tizedesjegyig. Netet viszont böngésznek, videókat néznek, e-mailt küldenek és fogadnak, szöveget szerkesztenek, táblázatot kezelnek. Ezzel meg is adtuk az átlagos otthoni vagy irodai felhasználó személyleírását. Az ő igényeit pedig kielégíti a nettopok vagy a netbookok nyújtotta teljesítmény. Éppen ezért nem csoda, hogy az ilyen "minden egyben" gépekben is kísértetiesen hasonló hardvert találunk, mint említett testvéreikben.

Épp a szükséges minimum felett
Az Acer Veriton Z280G is ilyen nettop-rokon, hiszen 1,6 gigahertzes Intel Atom N270 processzorra, integrált Graphics Media Accelerator 950 VGA-ra és 1 gigabájt memóriára épül, a cég mégis abban a sorozatban jelenteti meg ? Veriton ?, mint az üzleti asztali gépeit.



Ha áttekintjük a hardvert, akkor tulajdonképpen szinte semmi különlegeset nem fogunk találni. Nehéz róla megmondani, hogy nem csupán egy monitor - a külseje nem buktatja le, hiszen semmivel sem vastagabb, mint egy LCD monitor. A 18,5 hüvelykes, 16:9 képarányú gép kijelzőjének maximális felbontása 1366×768 képpont. A káva mögött, a bal oldalon csak a fényerő szabályozására szolgáló gombokat fogunk találni, más képparamétert ? kontraszt, színhőmérséklet ? befolyásoló kezelőszervet már nem. Ezzel együtt a képminőség egyáltalán nem rossz, sőt! A kijelző mérete pedig még talán nagyobb is, mint azé a monitoré, amit egy átlagos irodai PC mellé megvesznek.

A gépben 160 gigabájtos, 2,5 hüvelykes merevlemez dolgozik, a káva mögött, a jobb oldalon pedig egy Super-Multi DVD írót találunk. A káva asztal felé néző, alsó részén lelünk három USB 2.0-ás kaput, kép PS/2-es csatlakozót, a Gigabites Ethernet vezérlő aljzatát, illetve az amúgy valószínűtlenül kicsi, külső tápegység csatlakozóját - azaz mindent, amivel viszonylag ritkán matatunk.



A gyakran cserélt USB-s perifériáknak a káva bal oldala mögött, jól elérhető helyen még két további csatlakozót alakítottak ki, rögvest a fejhallgató ki-, és a mikrofon bemenet társaságában, közvetlenül a sok-az-egyben memóriakártyaolvasó mellett. Ami nem látszik kívülről, az a gép legnagyobb attrakciója, a passzív (és ezért teljesen zajtalan) hűtés, a Wi-Fi ?g? vezérlő, illetve a beépített hangszóró. Utóbbihoz hiányolunk egy hagyományos hangerőszabályozó gombpárost vagy potenciométert, mert így a hangerőt csak a szoftveres úton lehet szabályozni.

A Veriton Z280G előtelepített Windows XP-vel érkezett, amit messze jobb választásnak tartunk az Atom CPU-hoz, mint a Vista bármelyik verzióját.

Mitől üzleti?
Hogy mi teszi a Veriton Z280G-t üzleti géppé? Nehéz megmondani. Egyfelől az a szoftver, mellyel telepítőlemezek is készíthetők, hogy ne csak a szervizpartícióról legyen helyreállítható a gyári állapot. Ilyet viszont örvendetes módon minden Acer PC-hez mellékelték, ami csak nálunk járt mostanában (még az eMachines gépekhez is), tehát nem csak az üzleti termékvonalhoz jár. Vagy az tenné üzletivé a gépet, hogy más konkurensekével ellentétben nincs ? általunk amúgy teljesen feleslegesnek tartott ? érintőképernyője? Ezzel ugyanis "a kevesebb több" elvét követve a gép ára a 200 ezres kategóriából a 150 ezer forint alattiba tud csökkenni.

Valószínűleg itt lehet az eb elhantolva, mert a Veriton Z280G mindent tartalmaz, amit egy átlagos irodai géptől elvárunk ? a kijelző méretét tekintve valamelyest talán túl is teljesíti az elvárásokat ?, közben csak egy monitornyi helyet foglal az asztalon, abszolút zajtalan, és azt is megkockáztatjuk, hogy kifejezetten csinos.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.