Hirdetés
. Hirdetés

Apró számítógépek, hatalmas elvárások

|

A Bug Labs terméke az első pillantban építőkockákra emlékeztet, de a nyílt forráskódú megoldásra épülő gép valójában jobban hasonlít egy svájci bicskához.

Hirdetés

A Human Right Watch májusi konferenciáján lehetséges megoldásokat kínáltak arra, hogy miként lehet az emberi jogok védelme és a biztonság érdekében jobban kihasználni a technikai fejlesztéseket. A bemutatott megoldások között az amerikai Bug Labs BUG néven futó termékei is terítékre kerültek. A BUG külön részekből összeállítható, nyílt forráskódú rendszerre épülő eszközöket takar. Az alapja egy Linuxot futtató számítógép MX processzorral, 120 megabájtos memóriával; erre a felhasználók különböző részegységeket építhetnek rá. Ha az ember a kezébe veszi, kicsit olyan érzése támad, mintha LEGO-darabokkból összeállítható miniszámítógéppel játszana. Az alapgépre LCD képernyőt csatlakoztatni, és ezáltal máris rendelkezésünkre áll a felhasználói felület; az érintőképernyővel egyszerűen használható alkalmazásokat lehet készíteni rajta. Ha egy másik egységet szeretnék hozzákapcsolni - ilyen modulokból már komoly kollekciót kínál a Bug Labs - , azt nagyon egyszerűen megtehetjük.

Beépíthető eszközök
Ha kamerával szeretnénk ellátni a rendszert, rácsatlakoztatunk egy kameramodult, és képeket készíthetünk. Akár GPS-szel is felruházhatjuk az eszközt, és máris földrajzi helyhez kötött fotókat gyárthatunk a szerkezettel. (A cég harmadik generációs GSM adatmodemmel kínálja a termékeit.) Az alapötlet tulajdonképpen ennyi: hangsúlyozottan kis méretű modulokból összerakhatunk magunknak egy olyan minigépet, amilyenre éppen szükségünk van, és az alkatrészek az építőkockákhoz hasonlóan kapcsolódnak egymáshoz. A négy hardveres modullal ellátott BUG alapára 600 dollár.


Kémkedéshez is megfelelő
A technikai fejlesztés a Human Rights Watch szerint életeket menthet. A jogvédő szervezet a szülőatyja a "The Soul of the New Machine" elnevezésű konferenciának, ahol technológiai vívmányok emberjogi alkalmazhatóságáról is értekezhettek az odalátogatók. A Human Rights Watch itt jelengtette be, hogy megfigyelő csoportjait BUG-okkal szerelné fel, elsőként az egész világra kiterjedő kémiai fenyegetettségekkel szembeni harchoz.

Hirdetés
0 mp. múlva automatikusan bezár Tovább az oldalra »

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.computertrends.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.