Get the Flash Player to see this player.
Szoftveráruház

A VIA Isaiah gyorsabb az Atomnál?

Samu József, 2008. április 22., 09:08 - Érdekességek | Hardver/Szoftver
Computerworld címkék: intel, atom, via, isaiah, notebook, teszt, cpu

Nem megkésett április elsejei tréfa: egy VIA CPU versenyez egy Intel CPU-val. Az Isaiah gyorsabbnak bizonyult.

Pontosan tudjuk, hogy a netbookok és UMPC-k motorjainak szánt processzoroknál nem a teljesítmény az elsődleges szempont, sokkal fontosabb, hogy mennyit fogyasztanak, mennyire melegszenek. Ezzel együtt sem teljes egészében mindegy, hogy milyen teljesítményt kapunk a pénzünkért. Egy német weboldalon, az Eee PC Newson megjelent teszt szerint azonos órajelen a VIA Isaiah CPU maga mögé utasítja az Intel üdvöskéjét, az Atomot.

A teszt meglehetősen rövid, és látnunk kell, hogy kizárólag egyetlen szintetikus benchmarkról van szó, tehát korai lenne még győztest hirdetnünk. Az Isaiah viszont ebben a versenyszámban maga mögé utasítja az Atomot. Az is jól látszik, hogy az Isaiah lebegőpontos egysége csak minimálisan gyorsabb az Atoménál, úgyhogy nagyon fontos lenne valódi alkalmazásokon - ilyen például a fájltömörítés, mely azért a szóban forgó apróságoktól sem távol álló feladat - is látni az eltéréseket. Étvágycsinálónak azonban ez a teszt sem rossz, úgyhogy az első félidőben VIA Isaiah - Intel Atom 1:0.

eeepcnews.jpg
Hozzászólások
oolajtó 3
ultra alacsony fogyasztású csippekkel nem nagyon találkozol otthoni felhasználóként, a desktop árakra ez minimális kihatással van/lenne ...
2008. április 24., 07:31
Zoli 2
Én érdeklõdve várom a késõbbi eredményeket. Rossz nem igazán lehet, de majd elválik. Nem utolsó sorban ha ez beválna a VIA-nak, a proceszorok árai is lejjebb esnének, remélem :)
2008. április 23., 08:50
Laci 1
Hajrá VIA Isaiah! Kell az olcsó és gyors proci a piacra! És az Intelnek is egy kis kihívás! És remélem, az AMD sem marad ki! Minél több szereplõs lesz a procipiac, mi, felhasználók, annál jobban jöhetünk ki!
2008. április 23., 08:45





A Cisco Magyarország az idén 11. alkalommal rendezte meg a Cisco Expót. Tekintse meg Ön is Computerworld hetilap Cisco Expo mellékletét!

CISCO EXPO MELLÉKLET (PDF) »
A Cisco Magyarország az idén 11. alkalommal rendezte meg a Cisco Expót. A plenáris előadások felvételeit most nálunk is megtekinthetik.

SUN szakértői rovat
LG Klíma, Mobil Klíma Akció -WEBÁRUHÁZ-
LG, Samsung, Hitachi klíma országos házhozszállítással. Tegye próbára árainkat. Inverteres klíma akció. LG Art Cool Árleszállítás!!!
Tetőablak akció a Velux-Shop-ban!
Velux tetőtéri ablakok, tetőtéri ablak kiegészítők (redőny, reluxa, stb) és egyéb VELUX termékek széles választékban, országos házhozszállítással!
*LOGalyze, SOPHOS, Juniper és Websense a ZURIEL-től!*
Naplóinfrastruktúra, logelemzés, hálózati határvédelem, és minden ami IT üzemeltetés egy igazi specialistától. ZURIEL - A szürke eminenciás
CégMátrix szolgáltatás- és termékkereső portál
Itt megtalálja a keresett terméket, szolgáltatást, márkát, céget - cégadatokkal: név, cím, telefon, fax, web, nyitva tartás. WAP-on is! Erdélyben:Erdélyi Céginfó
Terjessze és lapozza céges anyagait online
Alakítsa át nyomtatott termékkatalógusát, prospektusát, prezentációját... Eredetivel azonos megjelenés, szabadszavas keresés,
Google által felismerheto tartalom, aktív linkek, nyomtatás, stb.
Partnereink:
Biztonságportál.hu |
aHírek.hu |
C.Enter |
Hírkereső |
Hírstart |
TOPPON! |
WebShop Experts |
VideoSmart.hu
IT Network:
PCWorld.hu |
GameStar.hu |
WorldofWarcraft.hu |
nonstopMobil.hu |
nonstopUzlet.hu |
Sokapro.hu |
jatekozon.hu |
WCG |
HWSW |
GameKapocs
IDG Worldwide:
computerwoche.de |
computerwelt.at |
computerworld.ch |
computerworld.ro